Servis Hizmetleri

Servis Hizmetleri

Servise gelmeden önce kolay randevu imkanı ve İstanbul Anadolu yakasında sınırları içerisinde aracınızı ücretsiz vale (adresinizden alımı ve tekrar adresinize teslimi) ve ücretsiz yedek (ikame) araç planlaması Batı Oto'da

Mercedes-Benz Yetkili Servisi Batı Oto ile iletişime geçerek randevu alın, siz servise gelmeden hizmet için tüm hazırlıklarımızı tamamlayalım. Hızlı araç kabulü ve hızlı periyodik bakım gibi ayrıcalıkların keyfini çıkarın. 0216 573 93 93 numaralı telefonumuzdan randevuyu tuşladığınızda santral sizi direk olarak Müşteri Temas Sorumlumuza yönlendirilecektir. Randevu alırken zaman kaybınızı en aza indirgemek için ruhsat, servis bakım defteri ve aracınızın km bilgisini hazır bulundurmanız fayda sağlayacaktır. Müşteri Temas Sorumlumuz siz servise gelmeden aracınızın CRM kayıtlarını ve ön iş emrini düzenlemektedir. Ön iş emrinde talep ve şikayetlerinizi listeleyerek, yapılması gereken işlemlerin ve güncellemelerin dökümlerini 1 gün önceden Servis Kabul Sorumlusuna iletmektedir. Müşteri danışmanlarımız siz geldiğinizde tüm hazırlıklarını tamamlamış olacaktır. Müşteri Temas Sorumlumuza ücretsiz adresten al ve teslim et (Ücretsiz Vale) hizmetinden faydalanmak istediğinizi ileterek planlama gerçekleştirebilirsiniz. Batı Oto'nun müşterilerine sunduğu bu özel hizmet ile zamandan tasarruf ederek gün içerisinde işlerinizi planlayabilirsiniz. Randevunuza gecikmeniz veya gelememe durumunuz söz konusu olursa, "Servis Kabul" ile temasa geçerek, durumunuzu bildirmenizi rica ederiz.

Aracınız ile Servis Kabule geldiğinizde;

Aracınızı otopark sorumlumuz karşılayacaktır. Otopark sorumlumuzun sizi "Müşteri Otopark" alanına yönlendirecektir. Randevu almanız durumunda, Servis Kabul Sorumlumuz araç bilgilerinizi ve isminizi randevu sisteminden sorgulayarak ilgili Müşteri Danışmanına yönlendirme sağlayacaktır. Randevusuz geldiyseniz, Servis Kabul Sorumlumuz Müşteri Danışmanları ve servisin uygunluğunu kontrol ederek, sizi en kısa sürede Müşteri Danışmanı ile görüştürmek üzere bekleme salonuna yönlendirecektir. Müşteri Danışmanınızı beklerken Servis Kabul Sorumlumuza aracınız ile ilgili bildireceğiniz talep ve şikayet bilgileri Müşteri Danışmanı ile yapacağınız görüşmeyi daha verimli kılacaktır.

Müşteri Danışmanınız ile Birlikte "Aktif Araç Kabul" ve Kontroller

Müşteri Danışmanınız ile birlikte aracınızı yanında bakım – onarımlara ilişkin talep ve şikayetlerinizi aktardığınız "birebir" servis görüşmesine "Araç Kabul" hizmeti denir. Aktif Araç Kabul sırasında iş emri düzenleyerek bakım – onarımlarınızı, taleplerinizi ve şikayetlerinizi kayıt altına almaktayız. Aracınızda yer alan şahsi eşya bilgilerini Müşteri Danışmanınıza bildirmenizi etmenizi rica ederiz. Aracınızın yakıt durumu ve Aktif Araç Kabul kontrol noktalarını sağlamaktayız. Müşteri Danışmanımıza vereceğiniz her ilave bilgi (yapılan eski işlemler dahil), aracınızdaki arızanın hızlı bir şekilde tespit edilerek giderilmesine katkıda bulunacağı gibi, ciddi arızalara yol açabilecek sorunların önceden tespitini de kolaylaştıracaktır. Müşteri Danışmanı ile birlikte şikayet ve talepleriniz haricinde, araç üzerinde ilave kontrollerin yapılmasına "Aktif Araç Kabul" hizmeti denir. Tespit sonrası, olası onarımlara onayınıza istinaden sürüş güvenliğiniz garanti altına alınır, aracınızın uzun ve ekonomik kullanım şartları sağlanır. Araçların bakım ve onarımı esnasında sizin güvenliğinizi tehlikeye atmamak ve atölye çalışanlarımızın verimliliğini düşürmemek için, atölye içerisine girilmemesini tavsiye ederiz. Aktif Araç Kabul işlemleri sonrasında tahmini teslim zamanını öğrenebilirsiniz.

Mercedes-Benz Periyodik Bakım İşlemleri ile Sizin Güvenliğiniz ve Aracınızın Değeri Koruma Altında

Aracınızın sağlıklı çalışması ve hatalı sorunlu parçaların yenilenmesi aracınızda daha sonra oluşacak ve daha ağır hasarlara yol açacak sıkıntıların önlenmesi için hassas bir konudur.

Periyodik bakım işlemlerini zamanında, düzenli ve eksiksiz şekilde gerçekleştirmek, aracınızın ve kullanıcı güvenliği açısından son derece önem arz eden bir konudur. Mercedes-Benz'inizi en iyi biz biliriz. Profesyonel eğitimli ve sertifikalı servis personelimiz birinci sınıf bakım işlemi gerçekleştirmek için gerekli olan bilgi birikimine ve özel takımlara sahiptir.

Olası aşınmalar ve olası hasarlar böylece zamanında tespit edilebilir. Bu sayede büyük ölçekli onarımlar ve bundan kaynaklanan maliyetler önlenebilir. Düzenli randevuları düşünmenize hiç gerek yok: Mercedes'inizin standart donanımındaki servis aralığı göstergesi, servisten önce bir hizmet olarak otomatik bir şekilde size bir sonraki bakımı hatırlatır.

Periyodik bakım veya onarım işlemlerinde ücretsiz yedek araç desteğinden faydalanabilirsiniz. Yedek araçlarımız stoklarla sınırlıdır.

Aşağıda belirtilen işlemler kilometre ve süreye bağlı (hangisi önce dolarsa) değişkenlik göstermekle birlikte, kapsamlar aşağıda mevcuttur:
 • Motor yağı ve filtre değişimi (her 15.000 km/12 ayda bir)
 • Şanzıman yağı ve filtre değişimi (C Serisi ve üst segment araçlarda 7 ileri şanzıman için 120.000 km/5 yıl, diğer araç tipleri için model ve üretim yıllarına göre değişim göstermektedir.)
 • Hava filtresi eleman değişimi (her 15.000 km/12 ayda bir)
 • Kombi/Toz filtresi değişimi (her 15.000 km/12 ayda bir)
 • Cam suyu seviyesi kontrolü ve tamamlanması (her 15.000 km/12 ayda bir)
 • Yakıt filtresi değişimi (dizel araçlarda her 15.000 km/12 ayda bir)
 • Buji değişimi (benzinli, 4 silindirli motorlu araçlarda her 45.000 km/36 ayda bir)
 • Fren hidroliği değişimi (her 24 ayda bir)
 • Panoramik cam tavan bakımı (her 45.000 km / 36 ayda bir)
 • Adblue ve BlueTec katkısı değişimi (her 15.000 km/12 ayda bir)

Servis Kapsamı A

Yukarıda yer alan kontroller kilometre ve süreye bağlı (hangisi önce dolarsa) uygulanmaktadır. İlave olarak:
 • Fonksiyon kontrolü: korna, selektör, ikaz flaşörü tertibatı, sinyal lambaları, kontrol lambaları, iç mekan aydınlatması, ön ve arka aydınlatma, cam silecekleri ve cam yıkama tertibatı
 • Servis göstergesinin kombine göstergede sıfırlanması (yalnızca ASSYST'i olan araçlar)
 • Sıvı seviyelerinin kontrolü ve gerekiyorsa doldurulması: motor soğutma sistemi, korozyon ve don önlemi, akü
 • Diğer kontrol işlemleri: lastik basıncının ayarlanması, kilit, motor kaputunun emniyet kancası ve menteşelerinin yağlanması, bagaj aydınlatmasının kontrol edilmesi

Servis Kapsamı B

Yukarıda yer alan kontroller kilometre ve süreye bağlı (hangisi önce dolarsa) uygulanmaktadır. İlave olarak:
 • Kontrol standında fren testi
 • Fonksiyon kontrolü: korna, selektör, ikaz flaşörleri, sinyal lambaları, kontrol lambaları, iç aydınlatma, ön ve arka aydınlatma, cam silecekleri, cam yıkama tertibatı, far temizleme tertibatı, emniyet kemerleri ve kemer kilitleri
 • Akü sıvı seviyesinin kontrol edilmesi ve ayarlanması
 • Fren disklerinin kalınlığı ve durumunun kontrol edilmesi, fren balatalarının kaplama kalınlığının kontrol edilmesi
 • Lastiklerin hasar açısından kontrol edilmesi, profil derinliğinin ölçülmesi, lastik basıncının ayarlanması
 • Araç alt bölümünde görünen tüm parçaların sızdırmazlık ve hasar açısından kontrol edilmesi
 • Ön aks, kısa ile uzun rot mafsalındaki boşlukların kontrol edilmesi, lastik manşonlarının kontrol edilmesi
 • Kanallı V kayışının aşınma ve hasar açısından kontrol edilmesi
 • Motor kaputunda görünen tüm parçaların sızdırmazlık ve hasar açısından kontrol edilmesi
 • Sıvı seviyelerinin kontrol edilmesi, ayarlanması ve sıvı kaybı varsa nedeninin belirlenmesi: Don önlemi dahil motor soğutma sistemi, fren tertibatı, servo direksiyon, cam yıkama tertibatı
 • Motor gaz düzeneğinin bağlantı alanlarının yağlanması, bağlantıların çalışma kolaylığı ve oturma açısından kontrol edilmesi
 • Motor kaput kilidinin, emniyet kancasının ve menteşelerinin yağlanması
 • Farların far seviye ayarlama sisteminin kontrol edilmesi
 • Far ayarlarının kontrol edilmesi, ayarlanması (talep üzerine Xenon farlarının ayarlanması)
 • Silecek süpürgelerinin kontrol edilmesi, gerekiyorsa talep üzerine değiştirilmesi
 • TIREFIT lastik sızdırmazlık maddesi son kullanım tarihinin kontrol edilmesi
 • Bagaj aydınlatmasının kontrol edilmesi

Servis kapsamları yalnızca ASSYST bakım hesaplayıcısı olan ve 10/97 tarihinden itibaren üretilen araçlar için geçerlidir. AMG araçlar için servis kapsamları değişiklik gösterebilir.

Kat edilen yol ve süreye bağlı ayrıntılı, geniş bakım kapsamlarını (Kullanıma ve ortama bağlı aşırı veya erken aşınma, yanma, eskime, kirlenme ve yıpranmadan kaynaklanan bakım ve parça değişim ihtiyaçları ile ilave çalışmalar) ve daha fazla bilgi için lütfen yakınınızda bulunan bir Mercedes-Benz bayisine başvurun.

Aracınızı Teslim Almak Üzere Servisimize Geldiğinizde;

Servisimiz, aracınızın teslimatı öncesinde son kontrol işlemlerini gerçekleştirir. Son kontrolde, aracınızda iş emrinde mutabık kalınan servis işlemlerinin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğine bakılırken, aracınızın sürüş güvenliği genel kontrolü de yapılır. Müşteri Danışmanınız, iş emrine içeriğine uygun şekilde gerçekleştirilen işlemler konusunda sizi bilgilendirir, kesilecek hizmet faturasının detaylarını aktarır. Teslimat sırasında aracınızı kontrol ederek memnun kalmadığınız veya açıklanmasını istediğiniz durumları Müşteri Danışmanınıza bildirmenizi rica ederiz. Müşteri Danışmanınız onayınız ile birlikte fatura ve ödeme işlemleri için sizi vezneye yönlendirecektir. Garanti kapsamı haricindeki onarımlarda servisimiz tarafından değiştirilen yedek parçalar, talebiniz ile birlikte servis işlemi sonrasında size teslim edilecektir. Teslim alınmayan parçalar bertaraf veya geri kazanım sağlanmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylı firmalara teslim edilmektedir. Garanti kapsamında yapılan işlemlerde ise değişen yedek parçaları arzu ederseniz görebilirsiniz. Servis kabul, servis işlemleri ve servis hizmeti esnasında veya sonrasında oluşan her türlü memnuniyetsizliğiniz ve önerileriniz için her yetkili servisimizde bulunan Müşteri İlişkileri Sorumlusu ile temasa geçebilirsiniz. Servis personellerimizden Müşteri İlişkileri Sorumlumuz aldığınız hizmetten memnuniyetinizi değerlendirmek üzere 3 gün içerisinde sizinle iletişim kuracaktır. Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. Satış Sonrası Hizmetler organizasyonu Müşteri İlişkileri Yönetimi'ni online olarak işletmektedir. Müşteri İlişkileri Sorumlusuna aktardığınız tüm memnuniyetsizlikler, öneriler ve yorumlar online sistemler üzerinden Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. tarafından takip edilebilmekte ve özenle değerlendirilmektedir.

Aracınızın Servis - Bakım Tarihçesine Ulaşmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı.

Mercedes-Benz marka otomobil sahibi müşterilerimize daha güvenilir, daha şeffaf, daha konforlu bilgi ve belgeler sunabilmek ve yapılan bakım, kaporta, agrega işlemlerini elektronik ortamda kayıt altına almak amacıyla Mercedes-Benz, Dijital Servis Defteri'ni (Digital Service Booklet - DSB) geliştirmiştir. Dijital Servis Defteri ile birlikte aracınıza ait tüm detaylı servis rapor ve işlemleri aracınızın ömrü süresince veritabanımızda güvenilir bir şekilde muhafaza edilmektedir. Aracınızı satmak istediğiniz zaman, aracınıza ait son güncel dijital servis raporunu bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Servis kitapçığınız veya son dijital servis raporunuz kaybolsa dahi içinizi ferah tutun, yetkili servislerimizden birine gitmeniz durumunda, detaylı raporunuzu size sunmaktan büyük memnuniyet duyarız.

Dijital servis defteri, Eylül 2013'ten sonra Türkiye pazarı için üretilen tüm Mercedes-Benz otomobilleri (SLR-Serisi, G-Serisi, smart, Maybach hariç) için mevcuttur. Eylül 2014'ten sonra üretilecek olan Smart marka modeller de (453-Serisi ile başlanacak) DSB'ye uyumlu hale getirilecektir.

Hizmetlerimiz sayfasına geri dön
Çerez kullanımı

Web sitemizde çerezler kullanıyoruz çünkü onu daha kullanıcı dostu yapmak ve sizler için iyileştirmek istiyoruz. İnternet sitemizi kullanarak, bu çerezlerin kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için, Kişisel Verilerin Korunması.